Кашира
Ваш город Кашира?

Вакансия в архиве
№ 30980513
9 ноября 2019

Работа в Кашире / Вакансии / Наука, образование, повышение квалификации / Внешкольное образование / Native English Teacher for private Kindergarten and Primary School

Native English Teacher for private Kindergarten and Primary School

70 000  100 000 /месяц
Клиент SuperJob с 2016 годаБолее 100 сотрудников
Образовательные услуги. Сеть частных общеобразовательных садов и школ.
Вакансия перемещена в архивВероятно, эта вакансия закрыта. Но у нас есть много других похожих вакансий, которые могут Вас заинтересовать.
Показать описание вакансии
Обязанности:

“Akademicheskaya gymnasia” in Moscow is looking for native English teachers who will able:
- to work with pre-schoolers,
- to teach them English in a motivational and engaging manner to prepare students for Cambridge Exams;
- to use communicative, direct and individual approach;
- to work in a team with other talented teachers.

Требования:

Requirements:
- English as a native languages;
- degree in the field related to the teaching subject;
- at least 3 years of teaching experience;
- TEFL certificate;
- working visa.

Условия:

We offer full-time, books and curriculum;
- competitive salary;
- free 3 meals a day;
- accommodation on request.
Навыки:
  • Английский язык (cвободное владение)